Rozdávajú bezpečnostné skrutky zdarma..... Ale aké?

19.03.2012, 22:50, Mgr.Michal Lavo

Populárnym "darčekom" rôznych predajcov pri lákaní zákazníka sa stali bezpečnostné skrutky zadarmo. Vedeli ste však, že sa vo veľkej väčšine prípadov jedná o primitívne a ľahko odstrániteľné skrutky bez homologizácie, ktoré dokonca môžu spôsobiť viac škody ako úžitku?


Cenová vojna je neúprosný jav, preto sa každý snaží prilákať zákazníkov rôznymi spôsobmi. Populárnym darčekom k sade diskov sa stali bezpečnostné skrutky zdarma. Ilúzia o hodnotnom darčeku sa však rozpadne po tom, ako si prečítate náš článok.

Samozrejme ako vždy začneme od najdôležitejšej veci, a to homologizácie. Aj bezpečnostné príslušenstvo je súčiastka na aute, preto musí byť samozrejme preskúšané v skúšobni TUV. Okrem iného je samozrejme dôležité, aby telo skrutky bolo dostatočne pevné a celý systém riešený tak, aby kolesá nebolo možné ukradnúť. Poďme sa teda pozrieť veci na koreň:

  • bezpečnostné skrutky zdarma obvykle znamená dostať primitívny systém s pár kolíkmi po obvode, ktorý je možné uchytiť z vonkajšej strany kľúčom a jednoducho skrutky odmontovať. Samozrejme pre zlodeja žiadna prekážka.
  • homologizácia TUV nie je žiadna, obvykle sa jedná o skrutky nakupované v tisíckach ks z Číny, Litvy a Poľska, tieto ponuky dostávame pravidelne v cene cca 2 - 2,5€ / set na celé auto
  • povrchová úprava je mizerná, pevnosť materiálu takisto. Použitie takýchto skrutiek má obvykle za následok to, že si draho zaplatíte ich odvrtanie.
  • nástavec je absolútne univerzálny, koluje cca 4 - 5 tvarov kľúča takže je veľká pravdepodobnosť, že zlodeji už majú tie svoje vzory pripravené
  • ak nástavec stratíte, samozrejme sa nedá objednať. Hlavice nemajú žiadne čísla, tj ani samotný predajca nevie, ako pomôcť v tekejto situácii. Opäť odvrtať.

Ako vždy platí 2 krát meraj a raz kupuj. Nedajte sa nalákať na takýto "darček" bez hodnoty a žiadajte nielen homologizované bezpečnostné príslušenstvo, ale aj číslo kľúča v balení a produkt kvalitného výrobcu.

Už viete, prečo nikto nedeklaruje, že dostanete zadarmo bezpečnostné príslušenstvo AEZ alebo MC Gard ku každej sade kolies? Pretože to nie je reálna ponuka.

Nenechajte sa opiť rožkom a keď už zabezpečiť kolesá, tak poriadne. Naša ponuka je detailne popísaná v eshope zabezpečenie kolies >>>>>>

POKRAČOVAŤ NA ESHOP PRE HLINÍKOVÉ DISKY >>>>>>

 
« Späť

Quatro - jednoduchý nákup na splátky