Päť najvtipnejších inzerátov na autá, aké ste kedy videli

03.03.2014, 18:29, CentrumKolies

Pri návšteve inzertných portálov môžete nadobudnúť pocit, že snáď každý na Slovensku predáva svoje auto. Spôsobov, ako sa od hŕby inzerátov odlíšiť nie je veľa. Buď ponúkate exkluzívne vozidlo, na ktoré sa chce pozrieť každý, alebo musíte zaujať inak. Ako uvidíte na obrázkoch nižšie, začínajúcich marketérov nie je u nás práve málo. Dokázali napísať/natočiť inzerát tak, že jeho šírenie sa stalo virálnou záležitosťou a návštevnosť konkrétneho príspevku musela potešiť aj majiteľov bazárových stránok.


1. Azda najväčšou inzertnou slovenskou legendou je tento modro-zelený Fiat Multipla. Podľa informácií v popise ho predáva rozčúlený muž, ktorého žena (bez jeho zvolenia) toto auto kúpila. On sa v jednom z najkontroverznejších modelov hanbí jazdiť, a tak je ochotný auto predať aj riadne pod cenu. Jeho pocity z Fiatu krásne vystihujú tieto slová: „...hanbím sa za to, nič škaredšie som nikdy nevidel, a to už kadečo sa mi dostavilo do cesty.“ Či inzerát sklamaný majiteľ myslel vážne alebo išlo len o dobrý vtip, ostane pravdepodobne navždy záhadou.

Pre zväčšenie klikni na inzerát

 

2. Tento inzerát je výlučne z kategórie vtipných a neserióznych. Istý mladík so pseudonymom Dominic Toretto v ňom predáva „krásny samochod“, pričom podľa obrázkov ide o červenú Škodu Feliciu. Jednotlivé vlastnosti vozidla sú kvetnato opísané, veľa vysvetľuje majiteľov opis riadenia: „Nemá servo, dá sa použiť na posilňovanie, trapézy mám jak Tom Hardy z toho.“ Tom Hardy je britský herec známy napríklad z posledného dielu trilógie o Batmanovi od Nolana, alebo z filmov Lawless či RocknRolla. A má naozaj veľké trapézové svalstvo.

 

3. Tvorbu inzerátu a jeho umiestnenie na web mnohí považujú za priestor pre uvoľnenie ich kreativity. Inak tomu nebolo ani v tomto inzeráte umiestnenom na medzinárodnom inzertnom portáli eBay. Britský občan Murdon Guy sa v ňom snaží predať svoj udržiavaný Mercedes triedy E, za ktorý pýta asi 11 tisíc eur. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby voz nenafotil so svojou veľmi objemnou priateľkou, ktorá ironizuje pózy modeliek v autokalendároch. Za odvahu a guráž posielame dvojici virtuálny lajk!

 

4. Prichádza jar, o chvíľu tu máme leto. Čo tak si zaobstarať kabriolet? S týmto auto budete jednoducho frajer! Majiteľ auta má riešenie aj na zimu - stačí navariť strechu naspäť, čo podľa jeho výpočtov je práca tak na pol hodinku.

Pre zväčšenie klikni na inzerát

5. Piaty inzerát v poradí síce nepochádza zo Slovenska, no stal sa tak chronicky známym, že sme ho jednoducho museli zaradiť do výberu. Istý Američan sa totiž rozhodol predať svoj rozpadnutý a zničený 17-ročný Nissan vtipným, ale veľmi dobre natočeným videom. To k dnešnému dňu videli takmer dva milióny ľudí, a mimo iného aj zástupcovia Nissanu. Tí jeho Maximu GLE odkúpili a majiteľovi pridali aj bonus v podobe tisícky navyše.

 

BONUS

Posledný inzerát z nášho výberu je skôr smutný než vtipný, ale napriek tomu sme sa rozhodli ho sem zaradiť. Istá „dáma“ v ňom predáva svoj Volkswagen Golf s rokom výroby 1998 a najzdenými len 136 tisíckami kilometrov. Po dopyte, či sú kilometre skutočné a či auto dlhé roky stálo iba v garáži prišlo k oprave inzerátu a doplneniu reálnej hodnoty najazdených kilometrov -249 000. Aspoň v tomto prípade sa tak návštevníkom webu podarilo odhaliť zavádzanie autora (alebo autorky), ktorý sa nehanbil príspevok upraviť.

 
« Späť

Quatro - jednoduchý nákup na splátky